Кошик
12 відгуків
Chekovayalenta
+380674449720
+380674449720

Різновиди чекової стрічки

Різновиди чекової стрічки

Касова стрічка призначена для друку чеків на різному устаткуванні в безлічі сфер. Наприклад, в торгівлі, банківської діяльності, системах електронної черги і т. д. Чекова або касова стрічка, так само як і стрічка для банкоматів, виготовляється з спеціального паперу з термочутливим покриттям. Друк на такий термострічці відбувається за рахунок впливу на неї нагрітого елемента касового обладнання. Це дуже зручно, так як не вимагає покупки і заміни додаткових елементів, таких як фарба і чорнило.

Різновиди чекової стрічки

В залежності від матеріалу розрізняють два класи чекових стрічок – з термо-і з офсетного паперу. Щоб вибрати підходящий варіант, необхідно в першу чергу вивчити рекомендації виробника касового апарату.

Стрічку з термопаперу застосовують у терміналах, які мають термопринтер. Така стрічка підтримує друк лише двома кольорами – чорним і синім. Але для автоматизації процесів цей недолік не критичний. Нанесена на таку касову стрічку інформація відображається чітко і акуратно, і зберігає читається вигляд протягом півроку. Але при впливі води або прямих сонячних променів, цей термін значно зменшується.

Стрічка з термопаперу дає можливість надрукувати на її зворотній стороні рекламну інформацію, що широко використовується в різних сферах. Крім того, така касова стрічка залишає після відриву чека набагато менше паперової пилу, ніж офсетний. Завдяки цьому, деталі терміналу менше забруднюються і довше служать.

Офсетний папір підійде для пристроїв, оснащених звичайним матричним принтером. Варто відзначити, що така чекова стрічка відрізняється високим ступенем білизни, аж до 98%.

Офсетні стрічки розрізняються також за кількістю шарів і увазі нанесення інформації:

· Проста одношарова – складається з одного шару простий папери. Зображення на таку стрічку наноситься з допомогою фарби;

· Одношарова для капілярної друку – використовується на терміналах, обладнаних чорнильними картриджами. Чек на таких пристроях друкується механічно. Підходить для використання в холодних умовах, наприклад для вуличної торгівлі в зимовий період.

· Двошарова – виготовляється з двох шарів паперу. На них інформація друкується одночасно , що зручно в тих випадках, коли потрібна копія кожного чека.

 

На етикетці чекової стрічки прийнято позначати основні характеристики продукту:

1.Ширина рулону. Цей параметр повинен збігатися з шириною касового пристрою. Як правило, на етикетці стрічки він вказується на першому місці. Для банкоматів і терміналів зазвичай використовується стандартна ширина термострічки – 80 міліметрів. Рулон офсетного стрічки може варіюватися від 44 до 76 міліметрів в ширину.

2.Довжина рулону. Цей показник також називають намотуванням, і він обов'язково вказується на етикетці. Він говорить про те, скільки метрів папери знаходиться в рулоні. Перш ніж купити касову стрічку, потрібно уточнити її точну довжину, так як у різних виробників цей параметр розрізняється.

3.Діаметр рулону. У офсетного стрічки ці цифри стандартні і складають 54 і 60 міліметрів. У термострічки ці показники варіюються від 80 до 300 міліметрів. Щоб підібрати потрібний розмір, необхідно ознайомитися з інструкцією до терміналу.

4. Діаметр втулки. Цей параметр також потрібно враховувати, виходячи з розмірів касового пристрою. У офсетного стрічки цей розмір складає 12 міліметрів, а у термо – 12,18 і 26 міліметрів.

5. Щільність. Чим вона вища, тим міцніше і довговічніше буде папір. Якщо апарат автоматично обрізає виданий чек, варто вибрати стрічку з високою щільністю. Якщо ж чек відривається вручну, підійде більш тонкий папір.

У нашому каталозі представлена чекова стрічка 57 мм термо, що підходить для більшості стандартних апаратів.

Кассовая лента, предназначенная для использования в банкоматах, имеет свои отличительные особенности. Если, например, в магазине чековую ленту можно поменять легко и быстро, то в банкоматах этот процесс требует присутствия специалистов, что занимает дополнительное время. По этой причине, рулоны, предназначенные для банкоматов, делают длиннее и объемнее. Соответственно, плотность бумаги в них более высокая, что помогает исключить разрыв рулона в процессе работы устройства.

Як правило, рулони будь-яких чекових стрічок мають кольорове маркування, завдяки якій можна зрозуміти, що папір у пристрої підходить до кінця. Зазвичай це сині або червоні смужки, надруковані на задній стороні рулону. Зберігати касову стрічку необхідно в сухому і чистому місці, далеко від сонячного світла та засобів побутової хімії.

У нашому каталозі представлений широкий вибір якісних чекових стрічок для будь-яких моделей касових апаратів і терміналів. Оформіть замовлення через форму на сайті, або зв'яжіться з нашими менеджерами.